Dantų ėduonies gydymas

Dantų ėduonies gydymas


Dantų ėduonį sukelia bakterijos esančios aplink dantį, jos skaido maisto angliavandenius ir sudaro rūgštinę terpę, kurioje ir pradeda tirpti danties kietieji audiniai. Iš pradžių dantyje gali atsirasti vos pastebima balta dėmelė, laikui bėgant susidaro ėduonies ertmė, negydant infekcija nukeliauja iki pulpos. Ėduonis gali formuotis tiek sveikame tiek jau plombuotame dantyje


Pradinėje ėduonies stadijoje dantis gali būti gydomas be gręžimo, atliekant fluoro laiko aplikacijas, skatinant danties audinio remineralizaciją. Esant gilesniems dantų audinio pažeidimas gręžiant šalinami infekuoti danties audiniai. Išvalius, ertmė užpildoma aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis, kuriomis atkuriama danties anatomija, funkcija ir estetinis vaizdas.

Esant dideliam danties pažeidimui, rekomenduojame dantį protezuoti.

Svarbu ne tik kokybiškas plombavimas, bet ir tai, kaip po to dantys yra prižiūrimi. Taisyklinga dantų priežiūra yra būtina, norint turėti ne tik sveikus dantis, bet ir po gydymo ilgaamžes restauracijas.

Po plombavimo rekomenduojame, kas pusę metų atvykti profilaktiniam patikrinimui ir atlikti profesionalią burnos higieną.